Kiadjátok a feszültséget
Már biztosan te is rájöttél, így valószínűleg mondanunk sem kell, hogy egy jó kiabálás milyen remek feszültséglevezető – sokkal egyszerűbb és gyorsabb, mintha edzésen próbálnád meg ugyanezt (de ne hanyagold el a rendszeres mozgást sem). Azért rendszert ne csinálj belőle, mert sem a kapcsolatnak, sem a szomszédokkal való viszonyodnak nem tesz jót.
Felszínre kerülhetnek a nagyobb problémák
Képzeld el a következőt: munka után hazaérsz, fáradt vagy és nyűgös, de még gyorsan nekiállsz vacsorát készíteni. A párod is hazaér, és fintorogva veszi tudomásul, hogy már megint csirkemell lesz salátával… amitől nálad (érthető módon) elgurul a gyógyszer. Kiabálni kezdesz, ő pedig nyilván rákontrázik. Azonban ha lenyugodtatok, keressétek meg a probléma gyökerét: vajon nem azért reagáltál hevesen, mert mindig neked kell vacsorát készítened? És mert szeretnéd, ha néha a párod dobna össze egy szendvicset, vagy olykor rendelnétek inkább valamit? Hasonló helyzetekben együtt kezdhettek el gondolkodni a megoldáson – persze, ha a vita után lenyugodtatok.
Más nézőpont
Egy jó kis veszekedés arra is rádöbbenthet, hogy talán mégsem neked van igazad valamiben. Miután kicsit megnyugodtál, képes lehetsz a dolgokat új szemszögből is megvizsgálni, és ennek tükrében véleményt formálni vagy dönteni.
Persze, a fentiekkel nem arra akarunk biztatni, hogy most azonnal üvöltsd le a párod haját a fejéről. Hanem azt, hogy amikor hangosabb szóváltásra kerülne a sor, azt fogd fel úgy, hogy akár építő jellegű is lehet a dolog. Ne feledd, a már nem túl szép falakról is lekaparják a régi festéket vagy tapétát, hogy utána szépen megújulhassanak – nincs ez másképp a párkapcsolatokkal sem.
Forrás: ridikul.hu